Czy warto korzystać z porad dietetyka?

Próbujesz schudnąć, znasz główne zasady zdrowego żywienia, starasz się do nich stosować, a twoja waga stoi w miejscu. To czas, żeby udać się po poradę do specjalisty. Oto pięć powodów, dla których warto skorzystać z porad dietetyka:

Dobry Dietetyk w Krakowie

  1. Mój Dietetyk w Krakowie dostosuje dietę do twojego stanu zdrowia. Na wizytę weź ze sobą wyniki badań. Dietetyk tak ułoży ci dietę, żeby pozytywnie oddziaływała na twoje zdrowie a nie zaogniała problemy, które masz. Poinformuj go też o wszystkich alergiach. Wiele modnych diet skupia się na kilku kategoriach produktów żywnościowych, pomijając inne, co może pogorszyć twoje problemy zdrowotne, albo przyczynić się do powstania nowych.
  2. Dietetyk nie będzie katował cię znienawidzonymi potrawami. Na pierwszej wizycie zostaniesz zapytana o swoje nawyki żywieniowe. To nie tylko spowiedź z gastronomicznych grzeszków, ale też informacja o tym, co lubisz a czego nie. Na diecie wytrwasz tylko wtedy, gdy posiłki będą ci smakować.
  3. Częste wizyty będą dobrą motywacją do pracy nad sobą. Łatwiej sobie odpuścić, gdy nikt cię nie pilnuje. Widmo comiesięcznych pomiarów u dietetyka pomoże ci wytrwać w podjętym zamiarze. Działa jak klasówka w szkole? I tak ma być! Taki sposób motywacji jest dobry i skuteczny, bo przynosi zamierzone rezultaty.
  4. Nauczysz się zdrowo odżywiać. Dietetyk ułoży ci dietę, która przyzwyczai cię do zdrowych nawyków. Będziesz jeść regularnie, o ustalonych porach, bez podjadania i bez omijania posiłków. Z czasem dojdziesz do takiej wprawy, że sama będziesz umiała ułożyć sobie plan zdrowych posiłków.
  5. Wytrwasz, bo szkoda ci będzie kasy. Nie ukrywajmy, porady dietetyka nie należą do najtańszych. Z reguły potrzeba kilku miesięcy, żeby nauczyć się nowych nawyków żywieniowych. Jeżeli zapłacisz komuś za ułożenie ci diety, to będziesz się do niej stosować choćby z tego względu, że nie zechcesz stracić zainwestowanych pieniędzy.

Korzystanie z porad dietetyka to lokata we własne zdrowie i samopoczucie. Spróbuj, a wkrótce zobaczysz jakie przyniesie ci korzyści. Powodzenia!

Dodaj komentarz