Urządzenie laser diodowy do depilacji – kilka informacji

Depilacja laserowa uważana jest za jedną z najskuteczniejszych metod walki ze zbędnym owłosieniem. Ze względu na fakt, że laser diodowy do depilacji podgrzewa pigment włosa, czym doprowadza do uszkodzenia i zniszczenia mieszka włosowego, depilacja laserowa praktycznie całkowicie zatrzymuje wzrost nowych włosów.

Jak działa urządzenie do depilacji laserowej?

Długość fali, którą emituje laser diodowy do depilacji jest pochłaniania przez mieszki włosowe umieszczone w skórze na różnej głębokości. Zdolność mieszków włosowych do pochłaniania światła laserowego jest związana z obecnością w nich melaniny, która posiada własności absorpcyjne. Aby urządzenie laser diodowy do depilacji był w pełni skuteczny zabieg musi być przeprowadzany w tzw. aktywnej fazie wzrostu włosa. Ponieważ włosy na naszym ciele są w różnych fazach wzrostu nie ma możliwości usunięcia całego zbędnego owłosienia na raz.

Zabieg depilacji laserowej wykonuje się więc w serii. Włosy do zabiegu depilacji laserowej powinny mieć długość około 2-3 mm, wtedy ich usuwanie jest najskuteczniejsze. Zaleca się aby bezpośrednio przed zabiegiem nie nakładać na skórę żadnych kremów oraz zrezygnować z mycia się z użyciem środków myjących. Laser diodowy do depilacji jest całkowicie bezpieczny. Wiązka lasera niszczy wyłącznie mieszki włosowe, nie uszkadza natomiast sąsiadującej z nimi skóry.

Wskazania do stosowania depilacji laserowej

Urządzenie laser diodowy do depilacji może być używany w przypadku każdego rodzaju owłosienia. Szczególnie polecany jest on osobom, które chcą się poddać depilacji w miejscach trudno dostępnych dla innych metod. Będzie także świetnym rozwiązaniem w przypadku osób w których tradycyjne metody usuwania owłosienia, jak golenia czy depilacja mechaniczna, powoduję podrażnienia lub przyczyniają się do nasilonego wrastania włosków.

Zabieg tez sprawdzi się też u osób z szybko odrastającymi włosami, a także tych, których włosy są sztywne i trudne do usunięcia. Generalnie jednak depilacja laserem diodowym jest polecana każdemu, niezależnie od posiadanej  karnacji i koloru włosów. Parametry samego procesu można dostosować do konkretnej osoby, dzięki czemu usuwanie owłosienia będzie jeszcze skuteczniejsze.

Dodaj komentarz